Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu strony www?

Dziś w internecie roi się od stron stworzonych zarówno przez amatorów jak i przez wyspecjalizowane firmy.
Jak zatem stworzyć stronę, która wyróżni się na tle milionów innych?
Przede wszystkim strona musi jasno określać cel, w jakim została stworzona, bez względu na jej charakter, czy jest to serwis z najnowszymi ploteczkami ze świata show biznesu, strona poświęcona najnowszym trendom w modzie czy strona firmowa.
Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Prosta i przejrzysta strona zapewni, że użytkownik pozostanie na niej i będzie chciał dokładniej poznać zawartą treść. Nie należy przesadzać z ilością informacji, grafik, rodzajem czcionek i paletą kolorów, aby nie przytłaczać potencjalnego użytkownika i zapewnić czytelność.
Złym nawykiem jest stosowanie krzykliwych kolorów, ponieważ męczą oko.
Warto również zaprojektować lub zlecić wykonanie unikalnego logo, które będzie jednoznacznie kojarzyć się z naszą stroną.
Strona powinna być prosta i intuicyjna w obsłudze, a wyszukiwanie na niej konkretnych informacji nie powinno nastręczać użytkownikom problemu.
Dobra strona to strona responsywna, czyli dostosowana do wyświetlania w różnych rozdzielczościach i na różnych urządzeniach.
Ważne jest zintegrowanie naszej witryny z social media czyli z serwisami społecznościowymi, które cieszą się coraz większą popularnością na świecie. Umożliwienie polubienia lub udostępnianie na portalu społecznościowym jest doskonałym narzędziem marketingowym i umożliwia pozyskanie nowych użytkowników.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.