Jak samodzielnie stworzyć stronę www?

Zaistnienie firmy w sieci jest jednym ze sposobów pozyskiwania nowych klientów. Dla nowo powstałej firmy, czy też takiej, która nie dysponuje środkami na realizację kosztownych kampanii marketingowych i nie może pozwolić sobie na zlecenie wykonania strony wyspecjalizowanej firmie z pomocą przychodzą gotowe narzędzia.
Dzisiejsze narzędzia internetowe dają nam możliwość samodzielnego stworzenia strony www. Jeżeli nie posiadamy żadnej wiedzy odnośnie programowania możemy skorzystać z kreatora strony. W sieci roi się od różnych programów tego typu, które pozwolą na założenie własnej strony www.
Programy te prowadzą użytkownika krok po kroku poprzez proces tworzenia. Ich obsługa nie stwarza większych trudności, gdyż działają na zasadzie „drag and drop” czyli przeciągnij i upuść. Użytkownik ma możliwość wybrania szablonu z wielu dostępnych i dostosowania jego wyglądu oraz zawartości do własnych potrzeb lub zbudowania własnego.
Z założenia kreatory stron są darmowe, jednak warto czasami zapłacić niewielką kwotę w zamian za pewne korzyści. Darmowa wersja strony często wiąże się z wyświetlaniem reklam, co nie jest pożądane szczególnie w sytuacji, gdy sami chcemy wypromować naszą firmę. Ponad to za opłatą możemy otrzymać większą ilość miejsca na serwerze, dostęp do dodatkowych wtyczek czy modułów, dodać własną domen i własne słowa kluczowe.
Grunt, że nie posiadając żadnej wiedzy informatycznej w kilka czy kilkanaście minut możemy zaistnieć w sieci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.