Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Z każdym rokiem coraz więcej osób posiada stały dostęp do sieci. Dziś internet to nie tylko miejsce, gdzie szukamy wiadomości czy rozrywki, ale również miejsce, gdzie możemy znaleźć i wypromować produkty czy usługi.
Samo stworzenie strony www, nawet jeżeli zawiera ona wysokiej jakości i ciekawie zaprezentowaną treść merytoryczną, nie zapewni sukcesu.
Równie ważne jest pozycjonowanie strony czyli uzyskanie jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych.
Badania przeprowadzone przez szereg instytucji dowodzą, że najwięcej osób odwiedza trzy pierwsze pozycje, które są wyświetlane w wyszukiwarce. Oznacza to, że im wyższa pozycja naszej strony tym więcej potencjalnych klientów trafi na naszą stronę, co z kolei przekłada się na większą sprzedaż produktów czy usług.
Pozycjonowanie to przede wszystkim najtańsza forma reklamy. Reklama w telewizji lub radiu to nierzadko wydatek sięgający kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istotnym faktem jest to, że pozycjonowanie w internecie trwa 24 godziny na dobę, a nie jak w przypadku radia czy telewizji w określonym czasie antenowym.
Dobrze wypozycjonowana strona nie tylko przyniesie profity z racji zwiększenia ilości klientów. Z pewnością znajdą się reklamodawcy, którzy chętnie zapłacą za możliwość umieszczenia własnych reklam na naszej witrynie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.